Sapnų dievai mitologijoje

Sapnų dievai mitologijojeGraikų dievai susiję su sapnais ir miegu
Fantasas – Jo sritis buvo fantazijos, netikroviški sapnai. Fantasas kaip ir jo brolis Fobertonas įgaudavo įvairių gyvūnų ir padarų formas, tik Fantaso įgautos formos nebuvo tokios gąsdinančios kaip Fobertono. (iš graikų mitologijos)

Fobertoras – Fobertono sritis buvo kelti baimę sapnuose (nuo phobe), jis su Fantasu, buvo atsakingi už gyvūnus ir kitus padarus sapnuose. (iš graikų mitologijos)

Hipnas – miego dievas. Mene Hipnas buvo vaizduojamas kaip jaunatviškas vyriškis, kartais su barzda, ir su pritvirtintais prie galvos sparnais. Jis kartais vaizduojamas kaip miegantis vyras ant plunksnų lovos ir juodomis užuolaidomis aplink jį. Morfėjus saugojo jo miegą, kad jokie garsai nesutrugdytų Hipnui miegoti. Jo vaikai, tai objektai pasirodantys sapnuose, vadinami Oneirojais (Oneiroi). (iš graikų mitologijos)

Morfėjus – Morfėjas turi sugebėjimą įgyti bet kurio žmogaus pavidalą ir pasirodyti sapne. Jo sritis buvo koncentruotis į žmogiškus elementus sapnuose. Morfėjas minimas kaip galingiausias iš Oneirojų, nes jis buvo taip pat atsakingas už karalių ir didvyrių sapnus. Todėl jis buvo apibūdinanamas kaip „Morfėjus graikų sapnų dievas“. Vaisto (ir kartu narkotiko) Morfino pavadinimas kilo iš Morfėjo siejant panašią sapnų suteikimo galią. (iš graikų mitologijos)

Selenė – mėnulio deivė. (iš graikų mitologijos) Romėnų mitologijoje jos atitikmuo yra deivė Luna.

Hekatė – nakties sapnų ir stebuklų deivė. Visus vaiduoklius ir pabaisas valdo deivė Hekatė ir vaizduojama kaip turinti tris kūnus ir tris galvas. (iš graikų mitologijos)

Baltų dievai susiję su miegu ir sapnais
Ikelas – Ikelo sritis buvo kontroliuoti tuos sapnų aspektus, kurie siejasi su realybe. (iš graikų mitologijos)
Gaila - nakties deivė, kuri žmonėm ir gyvūnams siųsdavo košmarus. (iš baltų mitologijos)

Peržiūrėti visus sapnus iš